İstanbul Acıbadem Türk Telekom İlköğretim OkuluKurum Adı : İstanbul Acıbadem Türk Telekom Ortaokulu Telefon : +90 (216) 3390418 -90 216 3397548 Adres : Acıbadem Türk Telekom Ortaokulu Acıbadem Cad. Çeçen Sok. No/6 Üsküdar/İSTANBUL


İstanbul Acıbadem Türk Telekom İlköğretim Okulu

Okulumuz eski Acıbadem karakolu şimdiki Acıbadem Emniyet Amirliği binasının karşı köşesinde müteahhitlerin satın alıp yıktığı 2.derece tarihi eser olan ahşap binada “3.okul “ adı ile öğretime başlamıştır.

 
1945/1946 öğretim yılında okul binasının yıkılma tehlikesinde olması nedeniyle öğretmen ve öğrencileriyle birlikte İkbaliye’ deki “2.okul” ’da sabahçı, öğlenci olarak öğrenime devam etmiştir.
 
1949/1950 öğretim yılı başında İkbaliye okulu’nu ziyaret eden İlköğretim Genel Müdürü Kazım KÖNE’nin emri üzerine 3.okul dağıtılarak 2.okula devredilmiştir. Baş Öğretmen ile açıkta kalan öğretmenler İstanbul´un çeşitli okullarına dağıtılmıştır.
 
Acıbadem ilkokulu’nun şimdiki binasının yeri, Yapı Sandığı tarafından mal sahibi Ziya ÇEÇEN bey’den satın alınmıştır.Yeni bir okulun yapılmasında çevre halkının milli eğitime yaptığı başvurular etken olmuştur.Okul inşaatına 1965 yılında başlanmış olup, 1966/1967 öğrenim yılında 5 derslik , 5 öğretmen ve Okul Müdürü Fethi ARTUK’ ile birlikte öğretime açılmıştır.
 
1984 yılına kadar Kadıköy ilçesi sınırları içinde bulunan okulumuz ilçe sınırlarının yeniden düzenlenmesi ile birlikte Üsküdar ilçe sınırları içinde kabul edilmiş ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlanmıştır. 
1975’li yıllarda Okul Koruma Derneği katkılarıyla okul bahçesinde 250 metrekare alan üzerine kurulu yığma ve tek katlı bir “sinema salonu” inşa edilmiş olup,birçok etkinlikte kullanılmıştır. Okulumuz 1997 yılında “İlköğretim”e dönüştürülmüştür.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Telekomünikasyon A.Ş. Yapı İşleri Dairesi Başkanlığı arasında 28 Mart 2007 tarihinde imzalanan “ Eğitim Seferberliğine Katkı Kampanyası Protokolü” kapsamında , 2007 yılında yapılacak okullar arasında Okulumuz da yer almıştır. Türk Telekomünikasyon A.Ş. Yapı İşleri dairesi Başkanlığı tarafından 2007 yılı Eylül ayında yıkılan eski bina yerine şimdiki yeni bina yapılmıştır. Okulun ismi "Acıbadem Türk Telekom İlköğretim Okulu" olarak değiştirilmiş olup yeni binada 22 Eylül 2008 tarihinde Eğitim-Öğretime başlanmıştır.
 
2012-2013 eğitim öğretim yılında 4+4+4 kesintili zorunlu eğitim kapsamında okulumuz ortaokula dönüştürülmüş ve "Acıbadem Türk Telekom Ortaokulu" ismini almıştır.
 
Vizyonumuz
 
Karşılıklı güven içinde, yetki ve sorumluluğun paylaşıldığı, bilime inanan, yeniliklere açık. ayırım yapmadan herkesi kucaklayan, öğrenci merkezli ve bireysel farklılıkları gözeten, sunduğu hizmetlerle kendini asmayı ilke edinen bir kurum olmaktır.
 
Misyonumuz
 
Öğrenci merkezli ve bireysel farklılıkları önemseyen bir eğitim anlayışı ile; akademik açıdan donanımlı. Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, kendini ifade eden, analitik düşünen, yetenek ve ilgilerini keşfeden, araştırmacı, yaratıcı özelliklere sahip olan; bilime, sanata ve kültüre değer veren, çevresine duyarlı, insan haklarına saygılı, hoşgörülü, barışçıl bireyler yetiştirmektir.
 Kurum Adı    :    İstanbul Acıbadem Türk Telekom Ortaokulu
Telefon    :    +90 (216) 3390418 -90 216 3397548
WEB Adresi    :    http://acibademturktelekomortaokulu.meb.k12.tr
Adres    :    Acıbadem Türk Telekom Ortaokulu Acıbadem Cad. Çeçen Sok. No/6 Üsküdar/İSTANBUL
VİZYON
Karşılıklı güven içinde, yetki ve sorumluluğun paylaşıldığı, bilime inanan, yeniliklere açık. ayırım yapmadan herkesi kucaklayan, öğrenci merkezli ve bireysel farklılıkları gözeten, sunduğu hizmetlerle kendini asmayı ilke edinen bir kurum olmaktır.
MİSYON
Öğrenci merkezli ve bireysel farklılıkları önemseyen bir eğitim anlayışı ile; akademik açıdan donanımlı, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, kendini ifade eden, analitik düşünen, yetenek ve ilgilerini keşfeden, araştırmacı, yaratıcı özelliklere sahip olan; bilime, sanata ve kültüre değer veren, çevresine duyarlı, insan haklarına saygılı, hoşgörülü, barışçıl bireyler yetiştirmektir.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık    :    MERKEZDE
Ulaşım    :    İETT (KADIKÖYDEN 3A ve 1-ÜSKÜDARDAN 6 NOLU HATLAR), METROBÜS(ACIBADEM DURAĞI), METRO-KADIKÖY-KARTAL (ACIBADEM DURAĞI), DOLMUŞ(KADIKÖY ve ÜSKÜDARDAN)
Yerleşim Yeri Bilgisi    :    ACIBADEM CAD. ÇEÇEN SOK. NO:6 ÜSKÜDAR/İSTANBUL