İcadiye İlköğretim OkuluKurum Adı : İcadiye İlkokulu Telefon : 0 216 553 03 81 Adres : İcadiye Mah. Hacıbakkal Sok. No 10 Üsküdar/İSTANBUL


İcadiye İlköğretim Okulu

      İcadiye İlköğretim, Ana Okulu ve İlköğretim Okulu olmak üzere  eğitim biriminden oluşmuştur. Orta öğretim kısmından bu güne değin mezun veren okulumuz ülkemizin bir çok
gözde üniversitesine  öğrenci göndermiştir.

         Okulumuz, 1960 yılında  Egitim-Ögretime açılmış, 1964 yılında İse bugünkü betonarme binada hizmet vermeye başlamıştır.Adını yeni gelişmekte olan mahalleden almıştır.
        
       2108 m olan üzerine 574 m lik bölüme yerleştirilen bina 4katlı ve 15 derslikten oluşmaktadır. Ayrıca Fen Laboratuarı,Konferans salonu,Rehberlik servisi,Kütüphane,kantin ve bahçesinde 1971 yılında emekli Subay Bülent Lütfi Otar tarafından yaptırılan Anasınıfımız mevcuttur.
        Uzun yıllar İCADİYE İLKOKULU adıyla  hizmet  veren  okulumuz  1993-1994  öğretim  yılında İCADİYE İLKÖĞRETİM adını  almıştır.İkili öğretim yapan okulumuzda 1müdür, 1müd.başyard, 3 müd.yard,46 öğretmen,2 rehber uzman,1memur  ve 4yardımcı hizmetli  görev yapmaktadır. Zaman  içinde  dersliklerimizde  donanımlar yenilenmiş  olup,sınıflarımızda bilgisayar  destekli  eğitime geçiş  süreci  devam  etmektedir.  Tüm sınıflarımıza interaktif(akıllı) tahtalar  alınmak suretiyle AKILLI SINIFLAR  oluşturulmuştur. Böylece interaktif ortamda teknolojinin son imkanlarından yararlanma yoluna  gidilmiştir.Ayrıca 110 kişilik toplantı ve sinema  salonumuz 2007-2008 öğretim yılında  okulumuza kazandırılmıştır.2010 yılında yeniden yapılmak üzere yıkılan okulumuz 2013 yılında yeniden öğrencileriyle buluşacaktır. Okulumuz  her yıl üst öğrenim  kurumlarına çok  sayıda  öğrenci verebilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.
                      Okulumuzun  kurucu  Müdürü  Sadık  YURDAKULdur.
Ülkemizin kalkınmasında,gelişmesinde ve ekonomisinin güçlenmesinde önemli bir rol oynayan eğitim-öğretimimiz 21.yüzyılın standartlarına ulaştırmak, dünyanın üretim sistemindeki ve bunun dayanağı teknolojideki gelişmelere uyumlu,yüksek nitelikli,karakterli,başkalarının inançlarına saygılı ,demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş,aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür insanlar yetiştirmek İcadiye  İlköğretim Okulu Yönetici,Öğretmen ve Velilerinin görevidir.Bu bilinçle çalışmalarımız devam edecektir.

Kurum Adı    :    İcadiye İlkokulu
Telefon    :    0 216 553 03 81 -0 216 343 91 31
WEB Adresi    :    http://icadiyeilkokulu.meb.k12.tr
Adres    :    İcadiye Mah. Hacıbakkal Sok. No 10 Üsküdar/İSTANBUL
VİZYON
 Ülke düzeyinde kaliteli eğitim veren, gerçekleştirdiği sosyal,  kültürel ve sportif faaliyetlerle ilgi odağı haline gelmiş, çağdaş  bir eğitim ve kültür merkezi olmak.
MİSYON
Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, öğrenmeyi öğrenen, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinen, eleştiren ve yaratıcı düşünen, ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek.
BAŞARILAR
OKULUMUZ "BU BENİM ESERİM" PROJE YARIŞMASINA 25 PROJEYLE KATILMIŞ VE RESMİ İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASINDA, PROJE KATILIM SAYISI İLE İKİNCİ OLMUŞTUR.

KULÜP ADI    GÖREVLİ ÖĞRETMENLERİN ADI SOYADI
Kültür ve Edebiyat- Yayın ve İletişim Kulübü    Ebru KIZIL, Nalan AŞKIN, Ayfer ÖZAYDIN, Havva YAVUZ
Kütüphanecilik ve Tiyatro Kulübü    Gülay BAYRAKDAR HEKİM, Zübeyde KETENCİ, Tülay VURAL
Müzik ve Halk Oyunları Kulübü    Y. Melek GEZGİN,  Remziye BAŞOĞLU
Sivil Savunma Kulübü    Elmas İNAL, Hacı Hüseyin YILDIZ, Gönül İBİL
Gezi Tanıtma ve Turizm Kulübü    Filiz KADAİFÇİ, Hüseyin DEMİR, Ersin Eren KALKAVAN
Çevre Koruma Kulübü    Fırat AKAY, F. Aynur YÜCELKAN
Satranç Kulübü    Kamil Yavuz ENGİN, İdris DURUL,İsa KÖSE, Hesna YÜREKLİ
Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma- Çocuk Esirgeme, Kızılay Kulübü    Behiye YÜCESAN OKUR, Ali ÖZBUDAK, M.Mustafa UZUNMEHMETOĞLU
Sağlık Temizlik- Beslenme- Yeşilay Kulübü    Selma ÇİFTÇİOĞLU KAPUT, Zahide GİRGİN, Gamze ÖZEL
Spor Kulübü    Mustafa KAHRAMAN, İmran MERDOĞLU
Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü    Sibel ÇAKIR, Tuğçe PETEK
Resim/ Görsel Sanatlar- Fotoğrafçılık Kulübü    Hülya ÇULLU, Figen ŞENBİLGİN
İzcilik Kulübü     İdris DURUL, Bülent ERGÜN, Hakan GÜNDÜZ
Bilinçli Tüketici Kulübü    Bediya TAŞTAN, Gülay ÇELİK
Demokrasi ve İnsan Hakları ve Yurttaşlık Kulübü    Iraz SÜRÜCÜ, Hülya ERDEM, Nebiye BORLUK
Bilişim ve İnternet Kulübü    Dilek ÖNAL, İsmail AYERDEM
Meslek Tanıtma Kulübü    Musa YAPICI, Mevlüt DAĞERİ