Kadriye Mehmet Koparan İlköğretim OkuluKurum Adı : Kadriye Mehmet Koparan İlkokulu Telefon : 0216-335-54-95 0216-650-89-15 Adres : Bulgurlu Mahallesi Sağlam Sokak No15 Üsküdar / İstanbul


Kadriye Mehmet Koparan İlköğretim Okulu

Kadriye Mehmet Koparan İlköğretim Okulu 1981-1982 öğretim yılında Çamlıca 2. Namazgah İlkokulu adı altında 5 derslikli eğitim ve öğretime açıldı.Atatürk´ün doğumunun 100. Yılı nedeni ile 100. Yıl çamlıca İlkokulu olarak değiştirildi. Çevrenin nüfus yoğunluğu ile mevcut bina ihtiyaca cevap vermedi.1989 yılına kadar çok zor şartlar altında eğitim öğretime devam edildi.1989 yılında hayırsever Mehmet KOPARAN tarafından okula 6 derslikli ek bina yapıldı.Ek binanın yapılması ile Kadriye Mehmet Koparan İlkokulu olarak 11.10.1990 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Avni AKYOL , İstanbul Vali Yardımcısı Nail TAŞDELEN , Üsküdar Belediye Başkanı Niyazi YURtSEVEN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet BAKIRCI´nın teşrifleri ile açılmıştır.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık    :    Üsküdar Merkeze 7 km. uzaklıktadır.Ulaşım 15 dk. sürmektedir.
Ulaşım    :    Üsküdar´dan 11M ve 11L İETT otobüsleri ile gelindiğinde Namazgah Sapağı durağında inip Çağrı Market arkasından okulumuza ulaşabilirsiniz.Kadıköy´den 8E, 14B, 14ES,14DK, 8D İETT otobüsleri ile gelindiğinde Namazgah Sapağı durağında inip Çağrı Market arkasından okulumuza ulaşabilirsiniz.Ümraniye´den 14ES, 14B İETT otobüsleri ile gelindiğinde Namazgah Sapağı durağında inip Bulgurlu Caddesinde bulunan Çağrı Market ve Dinçmar Marketleri arasındaki sokaktan(Detay Sokak) okulumuza ulaşabilirsiniz.
Yerleşim Yeri Bilgisi    :    Bulgurlu Mah. Detay Sok. No: 4 ÜSKÜDAR / İSTANBUL
Kurum Adı    :    Kadriye Mehmet Koparan İlkokulu
Telefon    :    0216-335-54-95 0216-650-89-15
WEB Adresi    :    http://kadriyemehmetkoparanilkokulu.meb.k12.tr
Adres    :    Bulgurlu Mahallesi Sağlam Sokak No15 Üsküdar / İstanbul
VİZYON
İnsanın mutluğunu ve ülkenin geleceğini eğitimde gören Kadriye Mehmet Koparan Ortaokulu bu amaçla: Milli ve manevî değerleri bireysel kimliğinin temel taşı olarak gören, geleceği sahiplenen, ahlâklı, asil bir ruha sahip, kendisi ve çevresi ile barışık, özgüven ve kişilik sahibi, farklılıklara tahammüllü öğrencileri yetiştirerek insanlığa mutluluk getirecek yeni bir medeniyete basamak yapmayı kendine VİZYON alarak benimser.
MİSYON
Kadriye Mehmet Koparan İlkokulu ve Ortaokulu ; Öğrencilere, kapasitelerini sonuna kadar geliştirmeye, düşünce ve eylem özgürlüğünü geliştiren zihinsel ve ahlaki alışkanlıklar sergilemeye, Türkiye’nin ya da vatandaşı oldukları ülkelerin önde gelen yurttaşları olmaya hazırlayacak ve teşvik edecek düşünsel ve davranışsal temelleri kazandırmaktır.