Capitol İlköğretim OkuluAltunizade Mah. Mahir İz Cad. Aksoy Sok. No.5 Üsküdar/İSTANBUL


Capitol İlköğretim Okulu

Capitol İlköğretim Okulu 

 2010 yılında Capitol İlköğretim Okulu’na ataması yapılan Okul Müdürümüz Hüseyin YILDIRIM okul bahçesini inceledikten sonra müdür yardımcılarımız Uğur ÇELEN ve Gazi KAYA ile bahçemizin nasıl değerlendirilebileceğini düşündüler.Çevre Koruma Kulübü Öğretmeni Güven AKTAN ile düşüncelerini karşılıklı paylaşarak yeşil alanın öğrencilerin hizmete açılması tasarısını plan kapsamında hayata geçirmek istediler. Önce bahçenin bir ölçümü yapılarak Güven AKTAN tarafından çizim hazırlanarak proje haline getirildi. Projemiz için önce velilerimizden destek istedik. Bahçemizin okula bakan ön duvarına basamaklar yapılarak ahşapla kaplanıp ara bölmelerle inişler ve çıkışlar için basamaklandırıldı. İşadamı İsmail ÖZTÜRK’ün yardımları ile tribünler yapıldı.


       4/A sınıfı öğretmenimiz Güven AKTAN’ın ve  velisi Raşit ŞENTÜRK’ün manevi yardımları ve girişimleri ile Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün olumlu desteği ile projemizi gerçekleştirdik.  Projeye destek veren Büyükşehir Belediyesi 2013 yılı başında projeyi  inceleyerek okul bahçesinde atıl durumda kullanılamayan bahçe alanını kazdılar, temizlediler, mevcut ağaçları budadılar ve çimlendirdiler. 45 metre uzunluğunda yatay, 45 mt. uzunluğunda dikey alanların ortasına yürüme yolu ve çevresi  yeşil alan yapıldı. Öğrencilerin bu alandan rahat faydalanması için masalar ve oturma sıraları konuldu. Alt bahçe kazılarak bahçe toprağı ile dolduruldu ve yeşil alan yapıldı. Anasınıfı önüne çocuk oyun alanı kurulması için zemin hazırlandı. Korumak amacı ile çevresi demir çitlerle çevrildi.  Ayrıca bahçenin hizmete açılan üst alanlarının etrafı da demir çitlerle çevrildi.


        Projemizi gerçekleştirmemize yardımcı olan başta Okul Müdürümüz Sn. Hüseyin YILDIRIM, müdür yardımcılarımız  Uğur ÇELEN ve Gazi KAYA, öğretmenimiz Güven AKTAN,  velilerimiz  İsmail ÖZTÜRK, Şenay ŞENTÜRK, Raşit ŞENTÜRK  ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkililerine Capitol Ortaokulu olarak çok teşekkür ediyoruz.

Kurum Adı    :    Capitol Ortaokulu
Telefon    :    Tel-1: 0 216 651 33 78 Tel-2: 0 216 651 25 08 Müdür: 0 216 651 24 77 -0 216 651 24 74
WEB Adresi    :    http://capitolortaokulu.meb.k12.tr
Adres    :    Altunizade Mah. Mahir İz Cad. Aksoy Sok. No.5 PK.34662 Üsküdar/İSTANBUL/TÜRKİYE


VİZYON
Vatanını, milletini ve okulunu seven; başarılı, araştırmacı, üretken öğrenciler yetiştirmek.


MİSYON
Aklın ve bilimin ışığında, bilgi teknolojilerini kullanarak eğitim-öğretim kalitesini artıran, başarılı, saygın ve öncü bir kurum olmak.


BAŞARILAR
2007-OKS Üsküdar 1.si İstanbul 12.si

2007-Hentbol Yıldız Türkiye Şampiyonu 2009-OKS Üsküdar 1.si


İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı    :30    
Öğrenci Sayısı    :    538

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık    :    İlçeye uzaklık: 3 km. 5 dk. İle uzaklık: 14 km. 30 dk.
Ulaşım    :    Altunizade ve Capitol duraklarından geçen bütün İETT, ÖHO, minibüs ve dolmuşlarla okulumuza ulaşılabilir.
Yerleşim Yeri Bilgisi    :    Capitol AVM Okul Otoparkı üstü