Kız Kulesi Lions kulübü DerneğiMolla Eşref Sok. Ekşioğlu Han kat:1 ÜSKÜDAR


Kız Kulesi Lions kulübü Derneği

 

Tarihin çok eski dönemlerinden beri hep önemli bir dünya şehri olan İstanbul'umuzun, en eski yerleşim bölgelerinden biri Üsküdar ilçesidir.

 

M.Ö. beşinci yüzyıldan beri hayatiyetini sürdüren Üsküdar, başta Mihrimah Sultan Camii ve 3. Ahmet Çeşmesi olmak üzere, camileri, hamamları, çeşmeleri, güzelliklerle dolu kıyıları ve de özellikle İstanbul siluetinde önemli yeri olan Kızkulesi ve Selimiye Kışlası ile tam anlamıyla bir tarih sergilemektedir.

 

İstanbul'umuzun bu eski ama bir o kadar da güzel ilçesinde kurulan ÜSKÜDAR LIONS KULÜBÜ de insana, topluma, çevreye ve tüm insanlığıa karşılıksız kalıcı hizmetler sunmaya devam ederek Türk Lionsunun önemli kulüplerinden biri olmanın gururunu yaşamaktadır.

 

118-Y Yönetim Çevremizin ilk iki külubündan biri olan ÜSKÜDAR LIONS KULÜBÜ, Fatih Lions Kulübü sponsorluğunda, rehber üye Berkman Gökpınar rehberliğinde, rahmetli Gültekin Malkoç'un Yeni Kulüpler Kurma Komitesi Başkanlığındaki gayretleri ve de rahmetli Neşet Sirman'ın unutulmaz destekleriyle kuruluş çalışmalarını tamamlamıştır.

 

Bu gün kendisini rahmet ve saygıyla andığımız Nuri Pere'nin Genel Yönetmenliği döneminde, yine rahmetle andığımız Kurucu Başkanımız Cahit Fidan Başkanlığında, 13 Şubat 1974 tarihinde ÜSKÜDAR LIONS KULÜBÜ, resmen kurulmuştur. 24 Mayıs 1974 tarihinde ise İstanbul Hilton Otelinde yapılan Kuruluş Gecesinde CHARTER BELGESİNİ almıştır. 13 Şubat 1974 günü oluşturulan ilk Yönetim Kurulu, 

Kulüp Başkanı - Cahit Fidan,

Bşk. 1 nci Yrd. - Türel Varas,

Bşk. 2 nci Yrd. - Gürkan Aktoluğ,

Bşk. 3 ncü Yrd - Mehmet Güde,

Sekreter - Hasan Ebussudoğlu,

Sayman - Nazım Kulaksızoğlu,

Kulüp Amiri - Vursay Eriş,

Top.Yönetmeni - Mustafa Beyazıt,

şeklinde teşkil edilmiş, ilk Genel Kurula kadar 2 ay süreyle geçici görev yapmış, aynı yıl Nisan ayında yapılan ilk Genel Kurul ile bu kişiler yeniden seçilmişlerdir. ÜSKÜDAR LIONS KULÜBÜ'nde Kurucu Üye olma onurunu yaşayan üyelerimiz ise şunlardır.

 

1 - Berkman Gökpınar

2 - Hasan Ebussudoğlu

3 - Vehbi Coşkuner

4 - Orhan Erinç

5 - Adnan Saka

6 - Türel Varas

7 - Cahit Fidan

8 - Özkan Şendir

9 - Emin Akkoç

10 - Kayhan Uraz

11 - Vursay Eriş

12 - Mustafa Beyazıt

13 - İhsan Uludağ

14 - Ahmet Üner

15 - Mete Tanrıkut

16 - Rıza Hürzat

17 - A.Nalbantoğlu

18 - Gürkan Aktoluğ

 

13 Şubat 1974 tarihinde 18 Kurucu Üye ile Lions hayatına başlayan ÜSKÜDAR LIONS KULÜBÜ, bir dönemler 87 mevcuda kadar yükselebilmiştir. Tarihinde hiç bir dönem 35 üyenin altına düşmemiş olup 2013-2014 Çalışma Döneminde 37 aktif üye mevcudu ile yaşamına devam etmektedir.

 

Kurulduğu günden bu yana sayısız Sağlık Ocağı, Hastane Odaları Tefrişleri yapmış, onlarca Laboratuarlar, Kütüphaneler açmış, alışılmamış bir hizmet olarak bir Cami Minaresi inşa etmiş, bir ilk okul, bir de orta okul inşaatı ile benzer bir çok hizmete imza atmış, yaptırdığı Tedavi ve Ameliyatlar ile insan yaşamına verdiği önemi sergilemiş, geride bıraktığı eserleriyle gururla anılmaya hak kazanmıştır.

 

Lions'un lider yetiştirme vasfını ortaya koyarak bu konuda topluma önderlik etmiş, kulüp üyelerimizden,

1996-1997 Çalışma Döneminde Sn.Ln Erol Gürler,

1998-1999 Çalışma Döneminde Sn.Ln. Kazım Kocadağ,

2000-2001 Çalışma Döneminde Sn.Ln. İlhan Aktaş,

2004-2005 Çalışma Döneminde Sn.Ln. Reha Üzel ile 4 kez Genel Yönetmen,

2009-2010 Çalışma Döneminde ise Sn.Ln. Kazım Kocadağ ile 1 kez MD-118 Konsey Başkanı çıkartmanın onurunu yaşamıştır.

 

 

Değerli Kulüp Arkadaşlarım,

 

Lions yaşamımda ikinci kez yapacağım Başkanlık gibi çok önemli ve onurlu bir görevi devir aldığım için çok mutluyum.

 

Sizlerle bir takım ruhu ile çalışarak bizden önceki dönemlerden devraldığımız bu görevi Kulübümüzün kuruluşunun 40.yılında; kuralları, amaçları ve hedeflerimiz doğrultusunda başarıdan başarıya taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Çok güzel bir dönem geçirmek bizlerin elinde.

 

Yaz mevsiminde hepimizin, ailemizle geçirecek zamanları, tatil programları, yazlık planları vardır kuşkusuz. Bunu doğal karşılamakla birlikte, dönemimizin başlangıcındaki ilk ve en önemli üç ay her şey için çok önemlidir. Sizlerin, bu ilk üç aylık dönemde, kulüp ve komite toplantılarımıza yüksek katılım göstereceğinize, planladığımız projelere sınırsız katkı sağlayacağınıza inancım sonsuzdur.

VİZYONUMUZ:

ÜLKE GENELİNDE YAYGIN,

ÜYELİĞİNE ÖZENİLEN,

ÜYESİ OLMAKTAN GURUR VE MUTLULUK DUYULAN NİTELİKLİ ÜYE YAPISI,

DİNAMİK VE KATILIMCI ÖRGÜTÜYLE TOPLUMDA AĞIRLIĞI OLAN,

GÖNÜLLÜLÜK İLKESİYLE BİR ARAYA GELEN KİŞİLERDEN OLUŞAN,

KARŞILIKSIZ HİZMET EDEN ULUSLARARASI SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLACAĞIZ.

 

1 Temmuz günü başlayan 2013 - 2014 döneminin Türk Lions’u ve Kulübümüz adına “Hayallerimizin İzinde, Takım Ruhu ile” ile başarılı geçmesini diliyorum.

 

Lions Sevgi ve Saygılarımla,

 

Güngör Gültekin

Üsküdar Lions Kulübü

2013-2014 Çalışma Dönemi Başkanı

 

ÜSKÜDAR LIONS KULÜBÜ, sponsoru olduğu KIZKULESİ LIONS KULÜBÜ ile 2008 yılında birleşerek var olan aile birlikteliğini, tam bir aile bütünlüğüne getirmiş, hizmetlerine daha da artan bir güç, heyecan ve inanç ile güvenilir adımlarla devam etmektedir.