Çamlıca Tepesi,Üsküdar'da gezilecek yerler arasında en popüler olan yerlerden birisi.


Çamlıca Tepesi,

 Üsküdar'da gezilecek yerler arasında en popüler olan yerlerden birisi. 260 metrelik tepede muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde güzel bir dinlence keyfi sürmek mümkün. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri için idealdir
istanbulun en güzel ve en yüksek mekanlarından biri olan Çamlıca, “Büyük Çamlıca” ve “Küçük Çamlıca” olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan en popüler olanı Büyük Çamlıca deniz seviyesinden yaklaşık 265 metre yüksekliktedir. Daha az popüler olan Küçük Çamlıca ise ağaçlarla kaplı ve yine manzarası çok güzel.

Çamlıca Tepesi'nde Osmanlı tarzında bir kahve, bir restoran ve bir piknik yeri mevcuttur. Büyük Çamlıca Tepesi’nde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çamlıca Sosyal Tesisleri; Çamlıca Tepesi'nin en popüler mekanı.

Çamlıca Tepesi ayrıca Avrupa'dan Afrika'ya göç eden büyük gövdeli göçmen kuşların Eylül ve Ekim aylarında uğrak noktası. İstanbul'da göçmen kuşların en net ve en uzun süreli olarak gözetlenebildiği tek yer Çamlıca Tepesidir. Kuş gözlemcileri için İstanbul'da güzel bir aktivite.