Vakıfbank Spor Sarayı Yükselmeye BaşlıyorVoleybola yatırım yapan kurumlardan biri olan VakıfBank’ın adını taşıyan spor sarayı inşası ilerlemeye devam ediyor.


Spor Sarayı

Voleybola yatırım yapan kurumlardan biri olan VakıfBank’ın adını taşıyan spor sarayı inşası ilerlemeye devam ediyor. Bağlarbaşı’nda yapımı süren spor kompleksinde hafriyat ve kazı işlemleri sona erdi. 40 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımla VakıfBank tarafından Türk sporunun kullanımına sunulacak olan salon, 2016 yılı ağustos ayında hizmete girecek.

1986 yılında kurulan ve ülkemize dünya çapında önemli şampiyonluklar ve kupalar kazandıran VakıfBank Spor Kulübü, kendi adını taşıyan spor sarayı inşasında önemli mesafe kat etti. Üsküdar Bağlarbaşı’nda yaklaşık 7.5 hektar alan üzerinde devam eden inşaatın 4 Temmuz 2014 tarihinde başlayan yıkım, derin temel kazısı ve hafriyat çalışmaları sona erdi. Destek betonlamasının tamamlandığı ve VakıfBank Spor Sarayı'nın inşaatının artık yükselmeye başladığı belirtildi.

Toplamda 33 bin 300 metrekare kapalı spor alanına sahip olan yapının 2016 yılı ağustos ayında hizmete girmesi planlanıyor. Spor salonu, VakıfBank Bayan Voleybol Takımı’nın yanı sıra halkın kullanımına da açık olacak.

Dokuz kat olarak inşa edilen VakıfBank Spor Sarayı’nda çok amaçlı spor salonu, iki voleybol antrenman salonu, altı kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu ve basın çalışma merkezinin yanı sıra şu bölümler bulunuyor:

Cimnastik salonu, Konferans salonu, Kamp merkezi, Serbest spor alanları, Fitness ve spa merkezi, Sauna, hamam ve buhar odaları, Restoran ve kafeterya, Çocuk oyun alanları, Bağımsız işyerleri, 250 araçlık kapalı otopark.

VakıfBank Spor Sarayı, tamamlanmasının ardından başta voleybol olmak üzere tüm salon sporları, yüzme, cimnastik, masa tenisi ve dövüş sporlarında faaliyet gösteren takım ve sporculara ev sahipliği yapacak. 40 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımla VakıfBank tarafından Türk sporunun kullanımına sunulacak olan salonun kullanım ömrü ise en az 25 yıl olarak planlandı. 

VakıfBank Bayan Voleybol Takımı, 2016-2017 sezonundan itibaren Türkiye Ligi veAvrupa Şampiyonlar Ligi maçlarını bu salonda oynamaya başlayacak.