Gerçeği Arayan "ADAM" Sergisi ŞEHİR'deEHİR, 25 Şubat-25 Mart 2015 tarihleri arasında Batı Kampüsü Merdivenaltı Sanat Galerisi’nde “ADAM” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.


Gerçeği Arayan "ADAM" Sergisi ŞEHİR'de

Gerçeği Arayan "ADAM" Sergisi ŞEHİR'de

ŞEHİR, 25 Şubat-25 Mart 2015 tarihleri arasında Batı Kampüsü Merdivenaltı Sanat Galerisi’nde “ADAM” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar yüzlerce belgeselde drama konusunda çalışan ve birçok sergiye imza atan sanatçı Berkant Çolak; sergide öğrencilik yıllarında okuduğu Susan Sontag’ın “Platon’un Mağarası” makalesi ve Metin Erksan’ın kült filmi “Sevmek Zamanı”ndan aldığı ilhamla, kendi dilini oluşturarak aktardığı “gerçeklik” algısını farklı açılardan yansıtıyor. Sanatçının gerçeklik algısını sorguladığı karelerde “Adam” kavramı bazen gerçekliğin sorgulanması, bazen de aşkını arayan derviş olarak karşımıza çıkıyor.

Berkant Çolak kimdir?

Berkant Çolak, Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema Televizyon Fotoğrafçılık Bölümü’nü bitirdi. 1992 yılından beri TRT İstanbul Televizyonu’nda kameraman olarak çalışan Berkant Çolak, bugüne kadar 300’den fazla belgeselde görüntü yönetmeni olarak çalıştı.

Şiirlerle Mübadele Fotoğrafları, Düşümde Oyun Var, Mekan’daki Yüzler, Fotoğraf ve Çocuk Düşleri, Kırım Tatar Türkleri’nde Kayıp Zamanlar isimli fotoğraf sergileri bulunan sanatçının altıncı fotoğraf projesi “gerçekliğin sorgulanması” üzerine  “ADAM” adlı çalışmasıdır.

 

şehir üniversitesi.....