ÖZEL ÇENGELKÖY ÖRNEK İLKOKULUİletişim Örnek Koleji İlköğretim ve Anaokulu Adres: : Bahçelievler Mh. Zübeyde Hanım Cd. Goncalar Sk. No: 12 Çengelköy / Üsküdar / İstanbul Telefon : +90 216 460 0881-82-83


ÖZEL ÇENGELKÖY ÖRNEK İLKOKULU

Örnek Koleji 40 yıllık Eğitim-Öğretim deneyiminin son halkasıdır.
 
1972 yılında Gök-Dil Yabancı Dil kurslarıyla başladığımız ve 1987’de Gökdil Koleji ile sürdürdüğümüz eğitim hayatına Örnek Koleji ile devam etmekteyiz.
Bünyesinde Anaokulu, İlk ve Ortaokul ile Butik okul konseptine uygun olarak hazırlanan Örnek Kolejinde çok özel, çok farklı eğitim verilmektedir.
Öğrencilerimizin iyi bir eğitimle okul başarılarını arttırmak, iyi bir liseye, koleje girmelerini sağlamak, İngilizce eğitiminde başarılı kılmak ana hedefimizdir.

Misyonumuz
Atatürkçü ilkelerini benimsemiş,  çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu  gelişmiş ve laik gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz,  öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine  güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak, onlara 21. yüzyılın  gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.
 
Vizyonumuz
Okulumuzun okul paydaşlarımızın (yöneticilerimiz,  öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin) güç birliği ile yıl içinde;  Ülkemizin en iyi lise ve kolejlerine her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren,  Sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, en az bir yabancı dili  okuması, konuşması ve yazmasıyla öğreten, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer  eğitim veren en güçlü eğitim kurumu yapmaktır.

Atatürk İlke ve İnkılapları
Ulusal değerleri ön planda tutan, uluslar arası standartları koruyan, Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını savunan öğrenciler yetiştirmek.
Sınavlara Hazırlık
Öğrencilerimizi iyi bir liseye, istediği bir koleje, giriş sınavlarında başarılı kılmak.
Yabancı Dil Eğitimi
İngilizceyi, dijital ortamda audio-visual (görsel-işitsel) yöntemle öğretmek.
Yenilikçi Yapı
Her zaman yeniliklere açık, modern, çağdaş ve pozitif bir eğitim vermek.

İletişim
Örnek Koleji İlköğretim ve Anaokulu
Adres:    :    Bahçelievler Mh. Zübeyde Hanım Cd. Goncalar Sk. No: 12
Çengelköy / Üsküdar / İstanbul
Telefon    :    +90 216 460 0881-82-83
Fax    :    +90 216 460 0884
Email    :    bilgi@ornekokullari.k12.t