Selami Ali İlköğretim Okulul ve İlçe Merkezine Uzaklık : ÜSKÜDAR FISTIKAĞACI SELAMİALİ MAHALLESİNDE MERKEZE YÜRÜME MESAFESİNDE. Ulaşım : Otobüs durağına ve dolmuşlara yakın mesafede.


Selami Ali İlköğretim Okulu

1983-1984 Eğitim-öğretim yılında Fıstıkağacı İlkokulu olarak yapılan okulumuz, bu yıllarda yurt dışından, yoğun olarak da Almanya´dan göç olunca, İstanbul Valisi Nevzat Ayaz döneminde göç eden bu öğrenciler için bir okul aranmış ve okulumuz 1983-1984 Eğitim-Öğretim yılında "Üsküdar Anadolu Lisesi" olarak hizmete başlamıştır.1993-1994 Eğitim-Öğretim yılına kadar Üsküdar Anadolu Lisesi olarak hizmet veren okulumuz , bu tarihten sonra Üsküdar Anadolu Lisesi´nin yeni binasına taşınmasıyla bu kez "Selamiali İlköğretim Okulu" olarak 1994-1995 Eğitim - Öğretim yılında hizmete başlamıştır.

Kurum Kodu    :    736357
Kurum Adı    :    Selami Ali Ortaokulu
Telefon    :    02164956046 Belgegeçer02163105725
WEB Adresi    :    http://selamialiortaokulu.meb.k12.tr
Adres    :    Selamiali Mh. Güner Sk. No11 Üsküdar
VİZYON
Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, milli ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.
MİSYON
Geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek için ,çağa uygun değişim ve gelişim gösterip en son teknolojiden faydalanarak öğrencilerimizi;soran,sorgulayan,araştıran,teknolojiyi etkin kullanan,kendisi ve çevresiyle barışık,sosyal,girişimci ve bilgi üreten bireyler olarak yetiştirmektir.
l ve İlçe Merkezine Uzaklık    :    ÜSKÜDAR FISTIKAĞACI SELAMİALİ MAHALLESİNDE MERKEZE YÜRÜME MESAFESİNDE.
Ulaşım    :    Otobüs durağına ve dolmuşlara yakın mesafede.