Saffet Çebi İlköğretim Okuluİl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Üsküdar Merkez 5,7 Km Ulaşım : KÜÇÜK ÇAMLICA-BULGURLU-ÜSKÜDAR hattı 6 numara (Saffet Çebi Okulu durağı), Acıbadem- Kadıköy minübüsleri (Son durak) Yerleşim Yeri Bilgisi : İstanbul İli Üsküdar İlçesi Küçük Çamlıca Mahallesi Çilehane Sokak No:1


Saffet Çebi İlköğretim Okulu

Okulumuz İstanbul’un tarihi ve tabii güzellikleriyle ön plana çıkan Üsküdar ilçesinin güzel semti Küçük Çamlıca’ da bulunmaktadır.
1997 yılında mahallenin katkılarıyla temelleri atılmış, hayırsever iş adamı Saffet ÇEBİ  Beyefendi’nin desteğiyle tamamlanarak 1999 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Okulumuzun kurucu müdürü Avni KURTKAYA 2009 yılı Ağustos ayına kadar görev yapmıştır. 2010 yılı Şubat ayında müdür olarak göreve başlayan Onur DEĞİRMENCİ halen görevini sürdürmektedir.
İdari kadrosu müdür, 2 müdür  yardımcısından oluşan okulumuzda 1 rehber öğretmen, 14 sınıf öğretmeni, 18 branş öğretmeni ve 2 anasınıfı öğretmeni görev yapmaktadır.
Okulumuzun 1034 öğrencisi vardır. Sınıf ortalama mevcutları 38 civarındadır. Anasınıfımız 50 öğrenci ve 2 şubeden oluşmaktadır. 1. sınıf 156 öğrenci- 4 şube, 2. sınıf 102 öğrenci-3 şube, 3. sınıf 107 öğrenci-3 şube, 4. sınıf 114 öğrenci-3 şube, 5. sınıf 117 öğrenci-3 şube,6. sınıf 123 öğrenci-3 şube, 7. sınıf 129 öğrenci-3 şube,8. sınıf 135 öğrenci- 3 şubeden oluşmaktadır.  SBS başarımız %55 civarındadır.
Okulumuz 3000 metrekare bahçeye sahiptir. 25 derslik, 2 anasınıfı dersliği, 3 idareci odası, öğretmenler odası, fen ve teknoloji laboratuarı, bilişim teknolojileri sınıfı, kütüphane, müzik odası, teknoloji tasarım atölyesi, rehberlik odası, aile birliği odası, spor odası, arşiv ve anasınıfı mutfağından oluşur.
İl Özel İdaresi tarafından 2011 yılında temelleri atılan 110 kişi kapasiteli konferans salonu ve kapalı spor salonu 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında kullanıma açılmıştır.
Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla hayırsever iş adamımız Saffet ÇEBİ  Beyefendi’nin katkılarıyla 2011 yılında yaptırılmış  yaklaşık 90 metrekarelik aynı anda 80 kişinin yemek yiyebileceği bir yemekhanemiz mevcuttur.
Öğrencilerimizin daha rahat, güvenli ve ferah bir ortamda kantin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, hem de “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında mahalle halkının da  yararlanabilmesi amacı ile  kantinimiz, okul bahçesinde 90 m2 lik prefabrik olarak 2012 yılında hizmete girmiştir.

Kurum Kodu    :    736225
Kurum Adı    :    Saffet Çebi Ortaokulu
Telefon    :    0 216 428 51 51-0 216 326 70 23
WEB Adresi    :    http://saffetcebiortaokulu.meb.k12.tr
Adres    :    Küçük Çamlıca Mahallesi Çilehane Sokak No1 Posta Kodu 34696 ÜSKÜDAR / İSTANBUL
VİZYON
Yakın ve uzak çevremizde bilgi, beceri, sosyal aktivite, sportif faaliyetler, ahlaki değerler, eğitsel davranışlar açısından öncü ve tercih edilen bir okul olmaktır.
MİSYON
Saffet Çebi İlköğretim Okulu olarak misyonumuz; Türk milli eğitim sisteminin temel amaçları doğrultusunda bütün öğrencilerimizi bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini sağlama, onların kendine güvenen, bilgiye ulaşıp kullanabilen, özgüvenli, becerili, sorumluluk alabilen, iletişim kurabilen, öğrenmeyi öğrenmiş, çağın gelişen ihtiyaçlarına karşılık verebilen, takım ruhu taşıyan, bilişim teknolojilerini kullanabilen, planlı ve programlı çalışabilen, becerileri doğrultusunda bir üst öğrenime hazırlanabilen, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bireyler yetiştirebilmek ve topluma kazandırmaktır.
BAŞARILAR
Okulumuz öğrencileri il ve ilçe düzeyinde gerçekleştirilen kompozisyon, şiir, resim, proje geliştirme,kültürel ve sportif yarışmalarda başarılı sonuçlar elde etmişlerdir.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık    :    Üsküdar Merkez 5,7 Km
Ulaşım    :    KÜÇÜK ÇAMLICA-BULGURLU-ÜSKÜDAR hattı 6 numara (Saffet Çebi Okulu durağı), Acıbadem- Kadıköy minübüsleri (Son durak)
Yerleşim Yeri Bilgisi    :    İstanbul İli Üsküdar İlçesi Küçük Çamlıca Mahallesi Çilehane Sokak No:1