MARMARA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ KÜTÜPHANESİAdres : Göztepe Kampüsü 34722 Kadıköy, İSTANBUL/TÜRKİYE Telefon : +90 (216) 348 43 79 Faks : +90 (216) 348 43 79 kutuphane@marmara.edu.tr


MARMARA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ KÜTÜPHANESİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ KÜTÜPHANESİ

     Marmara Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, 1997 yılında Göztepe Kampüsü'nde kurulmuştur. Kütüphane binası gelişmiş teknolojik olanaklardan faydalanılarak inşa edilmiştir. Büyük okuma salonları, okuyucuların rahatça faaliyetlerini yerine getirmesini sağlamaktadır. Kütüphane binası 3300 m² alanı sayesinde aynı anda yaklaşık olarak 700 okuyucuya hizmet verebilmektedir. Kütüphanenin otomasyon sistemi sayesinde teknolojik olanaklardan kolaylıkla yararlanılmakla beraber, kullanıcıya da bu anlamda kaliteli hizmet sunulmaktadır.  Kütüphanenin kuruluş amacı, öncelikle üniversite bünyesindeki ve daha sonra üniversite dışındaki araştırma faliyetlerinin gerçekleştirilmesine destek olmak ve bu anlamda araştırmacılara nitelikli ve sık kullanılan yayınları sağlamaktır. Bunun yanında kütüphane hizmetlerinin üniversite politikası doğrultusunda gerçekleştirilmesi de kuruluş amaçları arasındadır.

      Marmara Üniversitesi Merkez Kütüphanesi'nin yasal dayanakları, 20 Kasım 1990 yılında 20701 sayılı resmi gazetede yayınlanan Marmara Üniversitesi Kütüphane yönetmeliğine uyularak devam etmektedir.

Misyonumuz

       Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı sahip olduğu bilgi birikimi ve araçları doğrultusunda hizmet sunduğu üniversite bilim insanlarının her türlü bilimsel bilgi ihtiyaçlarını çok çeşitli kanallar üzerinden karşılamayı; günümüz dünyasında hayati öneme sahip ‘bilgiye erişimi’ üniversite içinde en hızlı ve doğru şekilde gerçekleştirmeyi kendisine misyon edinmiş bulunmaktadır.

 

Vizyonumuz

      Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı evrensel boyutta tüm dengeleri sürekli yeniden yorumlayan ‘bilgi’ olgusunun aynı zamanda kurumun temel faaliyet metası olması avantajını kullanarak üniversite, şehir ve ülke diye devam eden kapsam dahilinde alanında otorite bir kurum haline gelmeyi kendine vizyon olarak belirlemiştir.