Capitol SinemalarıAdres : Mahir İz cad. No: 4 Altunizade Üsküdar / İstanbul Telefon : +90 216 554 77 70 Faks : +90 216 554 77 88


Capitol Sinemaları

Capitol Spectrum Sinemaları

“Spectrum Sinemaları" ile, kültür ve sanat alanında her zaman ilkleri gerçekleştirmiş olan Capitol Alışveriş ve Eğlence Merkezi, sinemalarını teknolojik gelişmeler doğrultusunda modern ve konforlu bir çizgide yenilemiştir.

Toplam 1464 koltuk sayısına sahip olan Capitol Spectrum Sinemaları'ndaki her salonda görüş kolaylığı sağlayan kavisli perde yer almaktadır. Perde genişlikleri her salona göre değişik olmakla birlikte, en büyük salondaki perde büyüklüğü 6m x 14m'dir. Stadyum tarzı oturma düzeninde inşaa edilen salonlar, özel klimatize edilmiş olup, çocuklar için koltuk yükseltici ve bedensel engelliler için özel oturma yerleri yer almaktadır.

Bu teknik değişimlerin yanı sıra, mimari açıdan da, sinemalarımız yeni bir 'Kavram ve Tasarım Çalışması' na uygun olarak düzenlenmiştir. Fuaye ve salonların içi, sinema alanına girişten itibaren apayrı bir mekana, sanki bir hayal dünyasına girilmiş izlenimi verecek şekilde yenilenerek cazibesi ve konforu artırılmış, koyu ve karanlık olan bölümler, "city of light" olarak isimlendirilen ışıklar ile aydınlatılmış ve tavan açılarak gökyüzü ile bütünleşme ve ferahlık sağlanmıştır.

Alt ve üst kat fuayelerde yer alan büfelerde, sıcak ve soğuk seçeneklerin olduğu 2 büfe ve konukların dinlenecekleri özel tasarımlı oturma grupları yer almaktadır. 

Konuklarımız, biletlerini www.spectrumsinema.com web adresi üzerinden, ekstra bir ücret ödemeden ve kendi yerlerini seçerek alabilmektedirler. Engelliler için otopark ve asansörün devrede olduğu sinemalarda, diğer sinema ziyaretçileri için de 4 saate kadar ücretsiz otopark servisi yer almaktadır. Konuklarımız 8 adet salonumuzda bulunan yatar koltuklarda, ayaklarını da uzatarak tıpkı evlerindeymişçesine film izleyebilmektedirler.

Uygulaması merkezimiz tarafından yapılan bu 'Proje', dünya çapında, Asya, Kanada, Japonya, Çin, Tayland, Singapur' da yaptıkları başarılı, değişik ve cesur alışveriş- eğlence merkezleri tasarımlarıyla tanınan Bankong'lu Jeff Morison Geoff- Concept International Design Cooperation tarafından yapılmıştır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------