Özel Academic HospitalÖzel Academic Hospital Adres: Nuh Kuyusu Cad. No: 94 Bağlarbaşı 34664 Üsküdar -İstanbul-Turkiye Telefon: 0216 554 98 00 Telefon: 0216 651 00 00 Telefon: 0850 321 9 111 info@academichospital.com.tr


Özel Academic Hospital

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı  1985 yılında kurulmuştur. Vakfa bağlı Özel Academic Hospital ise dünya standartlarında modern ve kaliteli sağlık hizmetlerini sunmak amacıyla 1997 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bu tarihte sadece birkaç branşta poliklinik hizmeti veren bir sağlık kuruluşuyken, bugün sağlık hizmeti sunumunu, bütün branşlarda, tanı ve tedavi hizmetleriyle birlikte sunan 63 yataklı modern bir hastane konumundadır.

Academic Hospital; MÜTFV’den aldığı güç ve destekle,  kadrosunda  çok değerli öğretim üyelerini bulunduran bir  özel hastane olma özelliğini taşımaktadır. Bugün, Academic Hospital bünyesinde yaklaşık 50 öğretim üyesi sağlık hizmeti vermektedir. Bu geniş öğretim üyesi kadrosu dışında çeşitli branşlarda başarılarını kanıtlamış yaklaşık 25 uzman hekim de görev yapmaktadır. Academic Hospital’da hekim kadrosu dışında 208 personel çalışmaktadır.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı, öğretim üyesi destekli sağlık hizmetlerini yaygınlaştırma çalışmaları ve hizmet ağını genişletme hedefi ile 2002 yılında Çiftehavuzlar'da Bağdat Caddesi üzerinde Tıp Merkezi’ni, ayrıca 2010 yılında da hastanenin hemen yanında Özel Academic Hospital Odyoloji Merkezi'ni hizmete sunmuştur. Çiftehavuzlar'da faaliyet gösteren Tıp Merkezi, hastalara daha iyi şartlarda sağlık hizmeti vermek amacıyla 2012 yılında Ataşehir'deki yeni binasına taşınmıştır.

Tam teşekküllü bir sağlık kurumu olan Academic Hospital profesyonel ve bilimsel kadrosu, hasta odaklı hizmet anlayışı, kalite politikaları, çağdaş donanımı ve modern alt yapısı ile teknolojinin ulaştığı en ileri düzeyde tıbbi teşhis ve tedavi olanakları ile hastalarına hizmet vermektedir.

Son teknoloji ürünü tıbbi cihazlarla donatılan ameliyathaneleri, görüntüleme üniteleri, laboratuvarları,  yoğun bakımlar, yenidoğan yoğun bakım ünitesi, modern dinlenme mekanları ve konforlu hasta odaları ile Academic Hospital, sağlıkta güvenilen ve bilinen bir marka olmayı hedeflemekte ve her zaman hastalarının yanında olmaktadır.

Dinamik bir yönetim anlayışıyla, sürekli eğitimi destekleyen, çağdaş, bilimsel, güncel, etik ve yasalara uygun sağlık hizmeti sunmayı ilke edinen, Özel Academic Hospital 2008 yılında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesini almıştır. 2009 yılında ise OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 10002:2004 Müşteri Şikayetleri Yönetimi Sistemi belgelerini de alarak Entegre Yönetim Sistemine geçiş sağlamıştır.

 “Sağlığınız için güvenle…”

 

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz

  • Hasta ve hasta yakını memnuniyetini ilke edinmiş, geniş akademik kadromuz ile kaliteli hizmet sunan çağdaş bir sağlık kuruluşuyuz.
  • Bu özelliklerimize uygun olarak halkımıza, tanı ve tedavinin her aşamasında uluslararası standartlarda hizmet sunmayı görev biliriz.
  • Kurumumuzun her mensubu, bu görev bilincinin ve etik değerlere saygısının gereği olarak, mesleki birikimini doğru tanı ve tedaviyi en kısa sürede sağlamak için kullanır.
  • Bilimsel birikimimizi, ulusal ve uluslararası platformlarda paylaşmak suretiyle tıp biliminin gelişmesine katkı sağlayarak, Vakıf aracılığıyla tıp eğitimine ve araştırmalara destek veririz.
  • Sosyal sorumluluk bilinciyle insanımızı tıptaki gelişmelerden haberdar eder, toplum sağlığını tehdit eden etkenler hakkında halkı bilgilendirir ve bu yolla sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunuruz.

Vizyonumuz 

  • Hasta beklenti ve ihtiyaçlarını sınırsız sorumluluk bilinciyle karşılayan, yeniliklere açık, Türkiye’nin öncü akademik özel hastanesi olma sorumluluğu ile Dünyada sağlık alanındaki gelişmeleri eş zamanlı olarak ülkemiz insanlarına sunmaktır.