2. Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali BaşladıBakırköy Belediyesi, Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Bisikletliler Derneği tarafından 11-13 Haziran tarihleri arasında 2'ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali dün akşam Bakırköy Turu ile başladı.


2. Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali Başladı

 

Bakırköy Belediyesi, Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği, Avrupa Birliği TürkiyeDelegasyonu ve Bisikletliler Derneği tarafından 11-13 Haziran tarihleri arasında 2'ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali dün akşam Bakırköy Turu ile başladı.

Konserler, geziler ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı bisiklet festivali, Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı'nda Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun da bisikletiyle katıldığı "Pedallar Geleceğimiz İçin Dönüyor" adlı akşam turuyla başladı. Açılış turuna Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu'nun yanı sıra 25. Dönem İstanbul Milletvekiliseçilen Selina Özuzun Doğan, Bisikletliler Derneği Başkanı, eski milli bisikletçi Murat Suyabatmaz, Türkiye'nin hemen hemen her bölgesinden ve birçok ülkeden gelen bisiklet sevdalıları da katılarak pedal bastılar.

Bugün Boğaz Turu yapacak olan bisikletliler, yarın saat 09.00'da hareketle "Tarihi Yarımada'nın Kalbine Gidiyoruz" gezisine katılacak. Yarın ayrıca saat 16.00'dan itibarenYeşilyurt Çukur Orman Park'ta Downhill Show, sergiler, bisiklet futbolu ve akrobasi gösterileri olacak. Aynrı gün saat 21.30'da da Okay Temiz konseri gerçekleşecek.

15 BİN BİSİKLETLİ BOĞAZ GEÇİŞİ YAPACAK

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 15 bin bisikletlinin katılması beklenen Kıtalararası İstanbulBisiklet Gezisi, 14 Haziran Pazar günü saat 10.00'da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nin önünden başlayarak Mecidiyeköy-Balmumcu-Boğaziçi Köprüsü-Beylerbeyi-Üsküdar-Harem istikametinden devam edecek ve Kadıköy Meydanı'nda son bulacak.

BAŞKAN KERİMOĞLU: "KARBON SALINIMINA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ"

Festivalin açılışında bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, karbon salınımına dikkat çekmek istediklerini söyledi. -