Abdullah Ağa VakfıAbdullah Ağa Vakfı'nın Üsküdar Altunizade'deki tarla vasıflı taşınmazına otel yaptırılması ve kiralanması işini 56 milyon 436 bin 845 TL muhammen bedel ile ihaleye çıkardı.


Üsküdar'da değerli arazi satışta

Abdullahağa Vakfı'na ait olan Üsküdar Altunizade'deki 17 bin 920 metrekare yüzölçümündeki tarla niteliğindeki taşınmaz kapalı teklif usulü ile otel yapılmak üzere inşaat yapım karşılığı kira ve işletme ihalesine çıkartılıyor.

İnşaat yapımına ilişkin işin tahmini bedeli 59 milyon 942 bin lira olan tarlanın geçici teminat bedeli ise tahmini bedelin yüzde 3'ü kadarı olan 1 milyon 798 bin 260 lira olarak kayıtlara geçti.

ULAŞIM İMKANLARI FAZLA
Yatırım yapacaklar için çok değerli bir lokasyonda bulunan taşınmaz, E-5 (O-1) karayoluna çok yakın ve Altunizade Köprülü Kavşağı'nın yanında Burhaniye Caddesi'ne cepheli bir konumda bulunuyor.

Ulaşım imkanları çok yüksek bir mevkide yer alan otel tarlasının yakın çevresinde İstanbul Şehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, öğrenci konuk evi, banka şubeleri ile sigorta acentaları, Vakko, Diyaliz Merkezi gibi yapılar yer alıyor.

Ayrıca söz konusu bölge olan Burhaniye Caddesi üzerinde bir otel inşaatı da bulunuyor. İhalesi 3 Mart 2015 günü 15.00'te gerçekleştirilecek.