Üsküdar 7’nci Spor OyunlarıÜsküdar 7’nci Spor Oyunları Başladı


Üsküdar 7’nci Spor Oyunları

Üsküdar 7’nci Spor Oyunları

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94'ncü yılını kutlayacağımız bu yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında çocuklarımıza coşkulu ve unutulmayacak bir şenlik yaşatmak için çalışan Üsküdar Belediyesi, 21-27 Nisan tarihleri arasında “Üsküdar Spor Oyunları” düzenlenecek.
 
Etkinlikler çerçevesinde yedincisi gerçekleştirilecek Üsküdar Spor Oyunları’na bu yıl 7 branştan toplam 5 binin üzerinde küçük sporcu katılacak. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen dışında Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Baykan’ın da katılacağı 7’nci Üsküdar Spor Oyunları’nda müsabakalar; atletizm, engelliler atletizm, karate, hentbol, judo, Taekwon-do ve yüzme branşlarında gerçekleştirilecek.
 
7. Spor Oyunları’nın programı ise şöyle:

21 Nisan Pazartesi
Protokol konuşmaları ve açılış töreni
Saat: 10.00
Çamlıca Spor Okulu

Atletizm (Eğlenceli Kros Yarışması)
Saat: 12.00
Küçük Çamlıca Korusu

Engelliler Atletizm müsabakaları
Saat 12.00
Çamlıca Spor Okulu

Karate müsabakaları
Saat 12.30
Çamlıca Spor Okulu

22 Nisan Salı
Taekwon-do müsabakaları
Saat: 10.00
Çamlıca Spor Okulu

24 Nisan Perşembe
Saat 10.00
Çamlıca Spor Okulu

25 Nisan Cuma
Hentbol müsabakaları
Saat: 10.00
Çamlıca Spor Okulu

27 Nisan Pazar
Yüzme müsabakaları
Saat: 10.00
Boğaziçi Yaşam Merkezi

Kaynak: üsküdar belediyesi

Üsküdar 7’nci Spor Oyunları başladı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını kutlanacağı bu yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ve 21-27 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen “Üsküdar Spor Oyunları” başladı.

Bu yıl yedincisi düzenlenen ve 7 branştan toplam 5 binden fazla minik sporcunun katıldığı Üsküdar Spor Oyunları’nın açılışı, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve FİFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır tarafından yapıldı. Atletizm, engelliler atletizm, karate, hentbol, judo, Taekwon-do ve yüzme branşlarında gerçekleştirilen Spor Oyunları’nın açılışında bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ilk olarak Üsküdar Spor Okulu’nu tıklım tıklım dolduran minik sporcuların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 94’ncü yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen ve bu sene 7’ncisi yapılan Üsküdar Spor Oyunları’nın, Üsküdar’da Sporu Tabana Yayma etkinliklerinin en önemlisi olduğunun altını çizen Hilmi Türkmen, ilçemizin bir Şampiyonlar Şehri olduğunu, bu bu oyunlar sayesinde de yeni şampiyonlar yetişmesine katkı sağlayacaklarına yürekten inandığını ifade etti. Sağlıklı neslin yetişmesinde sporun önemine de değinen Türkmen, etkinliğe katılan Cüneyt Çakır gibi nitelikli ve uluslararası alanda ünlü isimlerin yetişmesinde bu tip etkinliklerin büyük önem taşıdığını belirtti. Minik sporculardan sporu hayatlarından eksik etmemelerini isteyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kendilerinin belediye olarak kapalı spor salonlarından yüzme merkezlerine kadar birçok spor merkezi yaptıklarını belirterek ailelere, çocuklarını bu merkezlerden istifade etmeleri için onları bu merkezlere göndermeleri tavsiyesinde bulundu. 7’nci Spor Oyunları’na katılan Cüneyt Çakır ise yaptığı konuşmada bu tip organizasyonların yeni nesil şampiyon sporcuların yetişmesine büyük katkı sağlayacağını ifade etti.Konuşmaların ardından 7’nci Spor Oyunları, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Cüneyt Çakır ve TFF İstanbul Hakem İl Temsilcisi Oğuz Uğurlu tarafından başlatıldı.

Kaynak: hurriyet.com.tr