Lutfi Ercin İlköğretim OkuluOkul Adı : Lütfi Ercin Ortaokulu Telefon : 0 216 321 82 48 -0 216 321 81 90 Ulaşım : Beylerbeyi M. Koruluk S. No33 Üsküdar / İSTANBUL Yerleşim Yeri Bilgisi : Beylerbeyi- Küplüce


Lutfi Ercin İlköğretim Okulu

Okul Adı    :    Lütfi Ercin Ortaokulu
Telefon    :    0 216 321 82 48 -0 216 321 81 90
WEB Adresi    :    http://lutfiercinortaokul.meb.k12.tr
Adres    :    Beylerbeyi M. Koruluk S. No33 Üsküdar / İSTANBUL
VİZYON
Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.
MİSYON
Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.
BAŞARILAR
Okulumuzun inşasına 1968’de başlanmıştır. 1970 yılında eğitim–öğretime başlamıştır. Lütfi Erçin İlköğretim Okulu Beylerbeyi Mahallesi Koruluk S. No: 37 Beylerbeyi/Üsküdar adresindedir. Okulumuza adı verilen Lütfi Erçin, 1900–1970 yılları arasında yaşamış olan bir biyoloji öğretmenidir. Lise son sınıf öğrencisi iken gönüllü olarak Kurtuluş Savaşı’na katılmış ve yaralanarak sol elinin bir parmağını kaybetmiştir. Eğitim - öğretime başladığı ilk yıllardan itibaren eğitime öncelik veren okulumuz, “Okullar çocuklar için vardır.” ilkesini benimseyerek velilerin de desteğini alan bir okuldur. Okul binamız Beylerbeyi Korusu içerisinde, konum açısından sağlıklı ve korunaklı bir durumdadır. Okul binamız küçük olmasına karşın, yapılan doğru planlama ile binadan en verimli şekilde faydalanılmaktadır. Okulumuz bitişik nizam iki binadan oluşur. Okuldan ayrı bir bina olan anasınıfı bölümü iki derslik, bir yemek salonu, mutfak ve tuvaletlerden oluşur. Bu bina ‘Kendi okulunu kendin yap’ kampanyası kapsamında tamamen okul öz kaynakları ve velilerin desteği ile yaptırılmıştır. Örnek Projesi Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi profesörleri tarafından çizilmiştir. İlköğretim binamızda ise sekiz derslik, bir öğretmenler odası, bir okul müdürü odası, bir rehber öğretmen odası, bir memur odası, bir araç-gereç odası bulunmaktadır. Daha önce kalorifer dairesi olarak kullanılan bölüm ise, doğalgaz sistemiyle ısınmaya geçilmesi ile ( Şubat 2006 ) birlikte Bilgi Teknoloji Sınıfı olması için çalışmalar başlatılmıştır. Okul arsası küçük olduğu ve İstanbul Boğazı’nda çok katlı bina izni olmadığı için olanaklar zorlanarak oluşturulan birimlerden biri de ‘Çok Amaçlı Salon’umuzdur. Bahçenin altına hafriyat alınarak yapılan salonumuzda yine ‘Kendi okulunu kendin yap’ kampanyası kapsamında Okul Koruma Derneği, Okul Aile Birliği ve velilerimizin maddi-manevi destekleriyle yapılmış bir salondur. Salonumuzun eksik olan ışık ve ses tesisatı 2006–2007 eğitim-öğretim yılında tamamlanmıştır. Salon projesi yine Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi profesörleri tarafından çizilmiştir. 540 metre kare inşaat alanı olan salonun kullanım alanı 300 metre karedir. Salonda sahne dışında yedi adet oda ( Müzik, halk oyunları, resim, arşiv, projektör odası ) ve tuvaletler bulunmaktadır)

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık    :    5 Km
Ulaşım    :    Beylerbeyi M. Koruluk S. No33 Üsküdar / İSTANBUL
Yerleşim Yeri Bilgisi    :    Beylerbeyi- Küplüce