Barbaros SporBarbaros Mh. Üsküdar/İstanbul


Barbaros Spor

Yeni sezonda 2.Amatör Lig 16.Grupta mücadele edecek olan Üsküdar Barbarosspor, Lig öncesi ciddi bir prova niteliğinde olan Katibim Turnuvasında yarı finale yükseldi.
1.Amatör Lig parolası ile Lige hazırlanan ve geçtiğimiz sezonki kadrosuna koruyan ve ayrıca, Ramispordan Ercan, Valide Tayfunspordan Erdem, Serkan ve Fatih ile Ferahspordan Mehmet’i alarak güçlenen Üsküdar temsilcisi, geçtiğimiz sezon şansız bir şekilde veda ettiği 1.Amatör Lige tekrar geri dönebilmek için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
 
“Kulüp binamız yok”
Yerel Futbol Sitesine bir demeç veren mavi-beyazlı ekibin Genel Kaptanı Ulaş Turun, “Üsküdar Barbarosspor olarak yeni sezona girerken 11 kişiden oluşan yeni bir Yönetim Kurulu oluşturmuş bulunmaktayız. En büyük sorunumuz, Kulübümüzün futbolcularımızın maç ve antrenmanlara giderken toplanacağı ve birlikte oturup sohbet edeceği ve birbirleri ile kaynaşması amacına yönelik bir kulüp binasının olmamasıdır. Bu sorun için Üsküdar belediyesi ve Milli Emlak Müdürlüğü ile görüşmelerimiz halen sürüyor.
 
“İlk hedefimiz Katibim’de şampiyon olmak”
Güçlü bir grupta yer alıyoruz. Centilmence ve sakatlık yaşamadan bir lig olsun temennisindeyiz. Grubumuzda mücadele verecek olan 9 takımada başarılar diliyoruz. Umarız, hak eden Kulüpler bir üst Lige terfi ederler. Lige hazırlık aşamasında Ünalan’ı 3-1 yenip Özataşehir’le 2-2 berabere kaldıktan sonra, Üsküdar Belediyesinin düzenlemiş olduğu Geleneksel Katibim Turnuvasında mücadele ediyoruz. Grubumuzdaki son maçımız olan Çınarspor maçını Ercan ve Vedat’ın golleriyle 2-1 kazanarak yarı finale çıktık. Yarı finalde Kirazlıtepespor’la karşılaşacağız. Amacımız turnuvada final oynayıp şampiyon olmak.” Dedi.