ÜSKÜDAR ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (OKULU)Telefon : 02165533345 02163343938Adres : Barbaros Mah. Denizmen Sok. No.25 Üsküdar / İst.


ÜSKÜDAR ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (OKULU)

Okul Adı    :    Üsküdar Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)
Telefon    :    02165533345 02163343938
WEB Adresi    :    http://uskudarozelegitimmem.meb.k12.tr
Adres    :    Barbaros Mah. Denizmen Sok. No.25 Üsküdar / İst.
VİZYON
Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda özel gereksinimli (Zihinsel yetersizliği olan) bireyleri; Toplum içindeki rolleri gerçekleştirebilen (Sosyalleşerek toplumda kabul gören) öz bakım becerilerini yerine getirebilen başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği içinde çalışabilen çalışma hayatının ahlaki, mesleki ve sosyal kurallarını benimseyen, özgüven sahibi üretici ve mutlu bir birey olarak yaşama iş ve meslek alanlarına hazırlayan; Bununla beraber ailelerini ve çevreyi bu bireylere yaklaşımları konusunda bilgilendiren bir kurumdur.
MİSYON
Hayatı hep geriden takip etmek zorunda kalan engelli bireyleri yaşama biraz daha yaklaştırmak, onları hayatın içine katmak için Toplumun zihinsel engellilere takındığı olumsuz tavrı yıkmak için Çeşitli nedenlerle bir takım yetersizlikleri olan öğrencilerin bu yetersizliklerini giderip toplumla beraber yaşamalarına olanaklar sağlamak için Şuanda da var olan saygı, hoşgörü, işbirliği ve paylaşımların devamlılığı için, Öğrencileri bulunduğu seviyeden daha iyi seviyeye çıkarmak ve onları sosyal hayata hazır hale getirebilmek için, Öğrencilerin eğitim öğretim hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmaları bu hizmetin kontrolü için, Bize ülkesine ve tüm insanlığa yararlı, üretici Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller yetiştirmek için Üsküdar İ.Ö.O ve İş Okulu olarak varız buradayız.