Özel Üsküdar Ufuk Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon MerkeziKüçüksu Mah. Rasathane Cad. Miralay Sk. No:36 Kandilli ÜSKÜDAR Telefon: 0216 486 35 76 0216 486 35 75


Özel Üsküdar Ufuk Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Üsküdar Ufuk Özel Eğiti Ve Rehabilitasyon Merkezi

Hakkımızda
“Özel Eğitimde yeni ufuklar” sloganıyla 2007 yılından beri özel eğitim alanında faaliyet gösteren kurumumuz İstanbul Anadolu yakasının en donanımlı merkezlerinden biridir. Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylanmış programlar doğrultusunda ve Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde çalışmaktadır.

Özel eğitim ihtiyacı hastane raporu ve Rehberlik Araştırma Merkezleri tarafından tespit edilen ve Destek Eğitim Raporu alan herkes Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan bireysel ve grup eğitim imkanından kurumuzda faydalanabilmektedir.  Öğrencilerimize ve velilerimize ihtiyaç duydukları konularda Psikolog ve Psikolojik danışman hizmeti  sunulmaktadır.  Öğrencilerimize gerekli durumlarda çeşitli gelişim testi,  zeka testi ya da kişilik testi  uygulanmaktadır.

Kurumumuz tarafından ücretsiz servis hizmeti sunulmakta ve öğrencilerimiz ev ya da okullarından alınarak yine seans sonrası ev ya da okullarına lüks ve konforlu araçlarda güvenle ulaştırılmaktadır.

Büyük bir binada, geniş ve ferah odalarda hizmet vermekteyiz. Kurumumuz 120 kişilik sinevizyon ve ses sistemli büyük bir konferans salonuna ve sahneye sahiptir. Konferans ve seminerler, aile görüşmeleri, veli toplantıları, sinema gösterimleri, öğrencilerimizin yılın belirli günlerinde sergiledikleri gösteriler havalandırma sistemi bulunan konferans salonumuzda yapılmaktadır.

Özel Üsküdar Ufuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak zihinsel ve bedensel engelli çocukları modern eğitim teknikleri ile sosyal yaşama kazandırıyoruz. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, davranış, okul uyum problemleri gibi alanlarda hizmet veriyoruz.

Özel Üsküdar Ufuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizdeki özel eğitim hizmet grupları aşağıda listelenmiştir.

 

 

 

Çalıştığımız özel eğitim hizmet grupları

Mental Retardasyon
Otizm (Yaygın gelişimsel bozukluk)
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite
Kromozon Anormalleri
Down Sendromu
Davranış Problemleri
Okul uyum problemleri
Okul başarısızlıkları
Özel öğrenme güçlüğü


Küçüksu Mah. Rasathane Cad. Miralay Sk. No:36 Kandilli
ÜSKÜDAR
İSTANBUL

Telefon:      0216 486 35 76
Belgegeçer:      0216 486 35 75