ÖZEL BİLFEN KOŞUYOLU İLKOKULUBilfen Koşuyolu İlkokulu Altunizade Mah. Faik Bey Mescidi Sok. No.6 Koşuyolu Üsküdar/İSTANBUL tel: 444 44 02 0216 545 53 64


ÖZEL BİLFEN KOŞUYOLU İLKOKULU

Tarihçe
Okulculuk hizmetlerine 1972 yılında Ortaköy'deki Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile başlayan Osman Öztürk eğitim-öğretim faaliyetlerini 1988 yılından bu yana Bilfen markası altında sürdürmektedir. 
Bilfen Okulları bugün; 9 Lise, 12 İlkokul, 11 Ortaokul ve 28 Anaokulu ile eğitime katkısı büyüyerek devam eden bir eğitim zinciri haline gelmiştir. 
Bilfen Okulları gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlamak, onları başarıya ulaştırmak için yola çıkmıştır. Bilfen okullarının uzun yıllardır ortaya koyduğu istikrarlı başarının sırrı ise kurucusunun eğitime bakış açısını da yansıtan şu cümlesinde saklıdır; 
'Eğitim ciddi bir iştir, bilmekten öte ona gönül vermek gerekir.'
Hedeflerimiz
"Yeni bin yıla ayak uydurmuş" bir eğitim kurumu olarak Atatürk ilkeleri doğrultusunda, evrensel ilkeler ışığında, bilgiye ulaşmayı ve kullanmayı bilen, akademik olarak tam donanımlı, okuma becerisi gelişmiş, iki yabancı dili de çok iyi kullanabilen, sanatsal ve kültürel etkinliklerin içinde olmayı ve takip etmeyi seven, bir müzik aleti çalmayı ve müziği yaşamının önemli bir parçası sayan, spor yapmanın gelecekteki sağlıklı yaşamın garantisi olduğuna inanan, çok yönlü ve üretken bireyler yetiştirmek hedefimizdir.
Çocuklarımızı, tüm fiziksel ve teknolojik donanımımızla, araştırmacı ruhlarını çeşitli projelerle destekleyecek duvarsız eğitim ortamını sağlayarak bilimsel düşünebilen, kendine her konuda güvenen ve çevresiyle barışık, mutlu ve yaşam kaliteleri yüksek bireyler olarak topluma kazandırmanın önemine inandık. Çıktığımız bu yolculukta, tüm Bilfen ailesi olarak eğitimin ciddi bir iş olduğunu ve ona gönül vermek gerektiğini biliyoruz. 
Başarılarla büyüyen yeni nesiller için her yıl yeni hedeflerle yolumuza devam ediyoruz.
Toplumsal Duyarlılık

BAĞIŞ OLARAK YAPTIRILAN OKULLAR 
• Bilfen Okul Öncesi Eğitim Birimi Van - Merkez - 2012-2013 
• Bilfen Hürriyet Okul Öncesi Eğitim Birimi Van - Merkez - 2012-2013
• Bilfen Okul Öncesi Eğitim Birimi - Ümraniye - 2012-2013 
• Bilfen Okul Öncesi Eğitim Birimi - Tuzla - 2012-2013 
• Bilfen Okul Öncesi Eğitim Birimi - Fatih - 2010-2011 
• Bilfen Okul Öncesi Eğitim Birimi - Üsküdar - 2010-2011 
• Bilfen Okul Öncesi Eğitim Birimi - Tekirdağ - 2009-2010
• Bilfen Okul Öncesi Eğitim Birimi - Vatan İlköğretim Okulu - Mardin - 2009-2010
• Bilfen Okul Öncesi Eğitim Birimi - Üsküdar Şeyh Şamil Lisesi Anaokulu - 2007-2008 

YAPIMINA DESTEK VERİLEN OKULLAR 
• Balıkesir Manyas Meslek Yüksek Okulu - 2010-2011
• Manyas Anadolu Lisesi - 2010-2011 

KAĞIT TOPLAMA 
Amacımız; öğrencilerimize "Geri Dönüşüm" duyarlılığı kazandırmaktır. Öğrencilerimiz ve okul çalışanlarımız, çıkan tüm atık kâğıtları tüm katlarda bulunan "Atık Kâğıt" kutularında biriktirirler. Biriken bu kâğıtlar okulumuzdaki kâğıt deposunda toplanır. Haftalık olarak Tema yetkilileri tarafından araçlarla alınır. 

YAVRU TEMA TEŞKİLATI
Özel Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu Yavru Tema Teşkilatı Faaliyetleri:
• 1 Milyon Fidan Kampanyası'na öğrencilerimiz, velilerimiz ve çalışanlarımızla destek verdik.
• Dört yıl önce okulumuzda kurduğumuz "Yavru Tema Teşkilatı" her yıl yeni katılımlarda daha da büyüyor.
• 4 ve 5. sınıf öğrencilerimizin erozyon ile ilgili hazırladıkları proje ve sunumlar öğrencilerimizin
konuya daha duyarlı olmalarını sağladık.
• 1. Yavru Tema Kurultayı'na öğrencilerimiz üç projeyle katıldılar.
• Ataşehir - Nezahat Gökyiğit Arberetoryumu'na Fen Kulübü öğrencilerimiz gezerek bitkilerle ilgili proje hazırladılar.
• E-5 karayolu üzerinde Üsküdar Belediyesi tarafından gösterilen alana 600 ağaç dikerek okulumuz adına koru oluşturduk.
• Sınıflarımızın bulunduğu katlarda TEMA ile ilgili yapılan çalışmalar sergilendi.
• Yavru Tema Rehber Öğretmenlerimiz ekim ayında Yavru Tema faaliyetleri ile ilgili toplantıya katıldılar.
• Okullarımızdan her yılsonunda TEMA'ya kağıt bağışı yapılmaktadır. 

HAYVAN BARINAĞI YEMEK DESTEĞİ
Amacımız, okulumuzda artan yemeklerin değerlendirilmesi ve sokak köpeklerinin beslenmesine katkıda bulunmaktır. Bu amaçla artan yemeklerimiz Kadıköy Belediyesi'ne bağlı Ataşehir'de bulunan "Sokak Köpekleri Barınağı"na gönderilir. 

LÖSEV
LÖSEV'in "Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir ki?" sloganıyla, başlattığı kampanyaya Bilfen İlköğretim Okullarımız dört yıldan beri destek vermektedir. LÖSEV üyesi annelerin ürettikleri el işleri, Okul Aile Birliği'nin katkılarıyla düzenlenen kermeste satışa sunulmaktadır. Öğrenci ve velilerimizin büyük ilgi gösterdikleri kermesten elde edilen gelirin Lösemili çocuklarımızın tedavi sürecine katkı sağlıyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. 

MAVİ KAPAK
2010 yılının Mayıs ayında Ataşehir Belediyesinin kısa bir süre için uyguladığı, kapak toplayıp engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye sağlama projesi zaman içerisinde öyle çok büyüdü ki Arjantin'in geçen sene 80 tonla kırdığı Guinnes rekorunu Türkiye şu anda 300 ton kapakla aşmış bulunmaktadır. 

Bilfen öğrencileri de bu anlamlı sosyal sorumluluk projesine projenin başladığı günden beri destek vermeye devam etmektedir. 1. sınıftan 8. sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz fen dersine gelirken evde ve apartmanda biriktirdikleri ya da yolda bulup ceplerine koydukları kapakları, laboratuvarlardaki toplama noktalarında biriktirmektedirler. Böylece hem bir engellinin daha hayatının kolaylaşması hem de geri dönüşüm sistemi ile çevre kirliliğinin önlemesi konusunda önemli bir görev üstlenmişlerdir.
Eğitim Sistemi
Bilfen Okullarında eğitim-öğretim sürecinde araştırmayı desteklemek, öğrencinin düşünsel ve fiziksel gelişimini sağlamak ana hedefimizdir.
Derslerin işlenişinde temel amaç "TAM ÖĞRENME"nin sağlanmasıdır. Bunu sağlarken öğrencinin farklı algısal tercihleri (görsel, işitsel, kinestetik, dokunsal), bilgiyi işlemedeki zihinsel süreçleri (analitik, bütünleşik, global) gibi öğrenmeyi etkileyen tüm faktörleri içeren "ÖĞRENME STİLLERİ" temel alınır. 
Bilfen Okulları, öğrencilerinin bilgiye ulaşmalarını, edindiği bilgiden yararlanmalarını ve bilgiyi geliştirme yöntemlerini öğrenmelerini ilke edinmiştir. 
Bu anlamda tüm Bilfen Okullarında "YAŞAYARAK ÖĞRENME" sistemi uygulanmaktadır.
Bize Ulaşın
Bilfen Koşuyolu İlkokulu
Altunizade Mah. Faik Bey Mescidi Sok. No.6 Koşuyolu Üsküdar/İSTANBUL

•   tel:
    444 44 02
    0216 545 53 64 •   faks:
    0 216 327 52 87
     •   e-posta:
    bilfen@bilfen.com