Necmiye Güniz İlköğretim OkuluKurum Adı : Necmiye Güniz Ortaokulu Telefon : 0 216 324 02 46 - 216 472 43 71 Yerleşim Yeri Bilgisi : Ünalan Mahahhlesi Kıvılcım Sokak No:5 Üsküdar/İSTANBUL


Necmiye Güniz İlköğretim Okulu

Tarihçe
 
        Okulumuz 1971 yılında bugünkü yerinde geçici bir barakada eğitim-öğretime başlamış olup, daha sonra devlet yatırımı ile B blok binamız yaptırılmış ve 1979 yılında hizmete açılmıştır.
             Yetmişli yıllarda iç göç nedeniyle hızlı bir şekilde gelişen Ünalan Mahallesi, seksenli yıllara gelindiğinde nüfus yoğunluğu açısından Üsküdar’ın en büyük mahallesi haline gelmiştir. Bu nedenle öğrenci mevcudu her yıl sistematik bir şekilde artmıştır. 1980li yılların ortasında okul mevcudu bini aşmış, mevcut bina ihtiyaca cevap veremez duruma geldiğinden okul idaresi, veli ve muhtarlık yeni bir binanın yapımı için arayışa geçmiş, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kanalı ile bulunan hibeci Sayın Samim Nafiz Güniz tarafından yaptırılan yeni bina 1997 yılında hizmete açıldığından okulun ismi ve statüsü değişmiştir.
             Hibeci Sayın Samim Nafiz Güniz tarafından 1996 yılında vefat eden eşi Necmiye Güniz Hanımefendi anısına yaptırılan yeni bina 16 derslik, 2 Bilgi Teknoloji sınıfı, 1 Müdür odası, 2 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Rehberlik odası, 1 Okul-Aile Birliği odası, 1 öğretmenler odası, 1 Özel Eğitim sınıfı, Koç Firmasının 2005 yılında yaptırmış olduğu Kütüphane, 1 çok amaçlı salon olarak sekiz yıllık temel eğitim uygulamasıyla 1997 yılında eğitim-öğretime başlamış ve o güne kadar “Tepeüstü İlkokulu” olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren okulun adı İl Genel Meclisi kararı ile “Necmiye Güniz İlköğretim Okulu”olarak değiştirilmiştir.

Kurum Adı    :    Necmiye Güniz Ortaokulu
Telefon    :    0 216 324 02 46 - 216 472 43 71
WEB Adresi    :    http://necmiyeguniz.meb.k12.tr
Adres    :    Ünalan Mah.Kıvılcım Sok.no5 Üsküdar/İSTANBUL
VİZYON
BIZ; öğrencilerimizi, çağın gerektirdiği anlayışa ve teknolojik ihtiyaçlara cevap verebilecek donanıma sahip, çevresiyle olumlu ve uyumlu iletişim kuran, bilgi ve becerisini hayatına yansıtan, görev ve sorumluluk duygusuyla okula niçin geldiğinin bilincinde olan bireyleri mutlu ve başarılı olacağı bir hayata hazırlamak için VARIZ.
MİSYON
Atatürk´ün göstermiş olduğu yolda, bilimsel ve çağdaş eğitim öğretim ile öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre gelişimlerini sağlamak ve böylece topluma birer birey olarak yetişmeleri için varız.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık    :    Okulumuz Üsküdar Ünalan Mahallesinde olup, Üsküdar merkeze vasıta ile 15-20 dk mesafededir.
Ulaşım    :    Üsküdar Merkezden 11Ü Otobüsüyle, Kadıköy Merkezden 3A, 3B Otobüsleriyle ve Ünalan Mahallesi Minibüsleriyle, Metrobüsle Uzunçayır durağında ve Kadıköy-Kartal Metrosunda Ünalan Durağında inerek okulumuza ulaşım sağlanmaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi    :    Ünalan Mahahhlesi Kıvılcım Sokak No:5 Üsküdar/İSTANBUL