Nursen- Fuat Özdayı İlköğretim OkuluOkul Adı : Nursen Fuat Özdayı İlkokulu Telefon : 0216-321-40-80-0216-321-40-81 Adres : Burhaniye Mah. Akşemseddin Sk. No3 Üsküdar/İST.


Nursen- Fuat Özdayı İlköğretim Okulu

OKULUMUZUN TARİHÇESİ
   1986 tamamlanan okulumuz aynı yıl eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Adını yapımında katkısı olan Nursen ve Fuat ÖZDAYI çiftinin isminden almıştır. Okulumuzda halen Ozan DERVİŞOĞLU asaleten müdür olarak görev yapmaktadır.     
           Okulumuz iki blok ve 22 derslikten oluşmaktadır. Ayrıca ana sınıfı, özel alt sınıf, kütüphane, resim atölyesi, fen laboratuarı, bilişim teknolojileri sınıfı, spor salonu (spor odası) kütüphane ve çok amaçlı salon mevcut durumdadır.
 

            Okulumuzda 1020 öğrenci mevcut olmakla birlikte, 2 müdür yardımcısı, 23 sınıf öğretmeni ve 24 branş öğretmeni mevcuttur. Okulumuzda destek hizmetlerde görevli 7 personel çalışmaktadır.

Okul Adı    :    Nursen Fuat Özdayı İlkokulu
Telefon    :    0216-321-40-80-0216-321-40-81
WEB Adresi    :    http://uskudarnfoilkokulu.meb.k12.tr
Adres    :    Burhaniye Mah. Akşemseddin Sk. No3 Üsküdar/İST.
VİZYON
İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz çağdaş bilimi, teknolojiyi izleyebilsin İstiyoruz ki; Okulumuzda araştıran, uygulayan, sorgulayan öğrenciler yetişsin. İstiyoruz ki; Yetiştirdiğimiz öğrenciler her ortamda seçilebilsin. İstiyoruz ki; İlçemizde ilimizde, ülkemizde örnek, önder ve bilgiyi paylaşımcı bir okul olmak istiyoruz. İstiyoruz ki; Okulumuzda çalışanlarımız sürekli değişim ve yenilik için istekli olsun İstiyoruz ki; Öğretmenler ve öğrenciler arasında güçlü bir iletişim ağı olsun.
MİSYON
Eğitmek, Öğretmek, Biçimlendirerek, Toplam kaliteye ulaşmak, Etkili iletişim becerisine sahip bireyler yetiştirmektir.
BAŞARILAR

Hentbol takımımız: 2011 Türkiye İkinciliği// 2012 Türkiye Üçüncülüğü// //"Çanakkale Savaşlarının Ruhu ve Özü" konulu şiir yarışmasında Üsküdar ilçe birinciliği

 İlçe Merkezine Uzaklık    :    Toplu taşıma ile Üsküdar merkeze 25 dk uzaklıkta.
Ulaşım    :    "Millet Bahçesi" durağından geçentüm hatlar ve Üsküdar-Ümraniye, Üsküdar-Esatpaşa minibüs hatları ile.
Yerleşim Yeri Bilgisi    :    Burhaniye Mah. Akşemseddin Sk. No:3 Üsküdar/İST.